Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać odpowiedni materac

2018-01-02
Jak dobrać odpowiedni materac

Dowiedz się, jak dobrać materac, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

Materac o właściwie dobranej twardości - Zapewnia kręgosłupowi możliwość przybrania naturalnego, lekkiego wygięcia w kształcie litery S w pozycji „na wznak” i linii prostej w pozycji „na boku”. Odciąża kręgosłup, kończyny nie drętwieją.

 

Materac zbyt miękki - Kręgosłup wygina się jak pałąk w hamaku. Każda zmiana pozycji wymaga wysiłku. Przestrzenie między dyskami są jednostronnie ściśnięte i nie mogą przyjmować płynów, koniecznych do regeneracji po całodziennym obciążeniu. 

Materac zbyt twardy - Uciska naczynia krwionośne (powoduje drętwienie kończyn). Mięśnie całą noc pracują, zamiast odpoczywać, aby utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji.

Tabela stopni twardości Jak dobrać twardość materaca? Skorzystaj z poniższej tabeli, wybierz najlepszy dla siebie materac, ale pamiętaj, że twardość to odczucie subiektywne dlatego najlepiej przed samym zakupem wypróbuj go w salonie meblowym.

H2 - twardość mała                H3 - twardość średnia                H4 - twardość duża

NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA:

Strefy twardości - Oznaczają stopień dopasowania do leżącej na materacu sylwetki. Im więcej stref twardości, tym wyższy komfort w czasie snu i co ważne – lepsze właściwości rehabilitacyjne (m.in. poprawa krążenia krwi, rozluźnienie mięśni szyjnych, silne podparcie kręgosłupa). Optymalna ilość stref (7) powoduje idealne dopasowanie materaca do budowy ciała. Wszystkie nasze materace piankowe i kieszeniowe mają 7 stref twardości. 

Sprężyny kieszeniowe - Charakteryzują się swoją szczególną budową – każda z nich znajduje się w innej kieszeni (woreczku) wykonanej z fizeliny – dzięki czemu gwarantują sprężystość i dopasowanie się do różnej wagi ciała użytkowników. Im wyższa liczba sprężyn, tym większa sprężystość i twardość materaca. Umieszczenie sprężyn w osobnych kieszeniach zapewnia cichą pracę materaca, co przekłada się na podwyższoną jakość komfortu jego użytkowania.

Sprężyny Multipocket - Mają mniejszą średnicę, niż zwykłe sprężyny kieszeniowe, dzięki czemu ta sama powierzchnia wypełniona jest prawie dwukrotnie większą ilością sprężyn. Umożliwia to doskonalsze punktowe dopasowanie materaca do budowy i wagi ciała, co podnosi komfort odpoczynku.

Lateks - Lateks to produkt otrzymywany na bazie naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego, który dzięki swojej elastyczności dopasowuje się do kształtów ciała w każdym położeniu, zapewniając właściwe krążenie krwi. Zapewnia idealne warunki istotne dla zdrowego snu: równomiernie podpiera całe ciało, ma właściwości antybakteryjne, aktywizuje oddychanie całej powierzchni ciała.

Pianka BULTEX - BULTEX dzięki swej porowatej strukturze jest porównywany do naturalnej gąbki morskiej. Charakteryzuje się optymalnymi właściwościami wentylacyjnymi, zapewniając odprowadzanie wilgoci. Jest bezzapachowy i ma właściwości antybakteryjne, przez co stanowi idealny materiał na materace dla alergików. BULTEX zapewnia idealne dopasowanie materaca do ułożenia ciała.

Pianka termo elastyczna Sensipur - Pianka Sensipur dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem wydzielanego przez nie ciepła. Oznacza to brak jakichkolwiek miejsc skoncentrowanego ucisku oraz możliwość równomiernego, ergonomicznego ułożenia ciała. Posiada także zdolność tłumienia wibracji i absorbuje wstrząsy. Zastosowanie Sensipur w materacu polecane jest dla osób z problemami alergicznymi.

Pianka poliuretanowa - Charakteryzuje się właściwościami antyalergicznymi. Zapewnia również dobrą izolację termiczną materaca. Piankę poliuretanową cechuje wysoka sprężystość. Nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego.

 

Ten artykuł może Cię zainteresować:Jaki wybrać materac dla dziecka?

 

Poznaj ofertę sklepu Mosciccy.pl

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel