Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materace twarde

( ilość produktów: 9 )

Materac twardy, to znaczy jaki?

Materace twarde to produkty przeznaczone do spania dla osób o nieco większej wadze ciała. Zasada jest jedna, im wyższa liczba przy literze H, tym wyższy poziom twardości materaca. Odpowiednio dobrane komponenty tworzą powierzchnię o różnym stopniu twardości i warto wiedzieć, od czego powinno się uzależniać swój wybór.

Materac nawierzchniowy twardy oraz nakładka na materac twarda, podobnie jak topper na materac twardy powinny być dobrane do indywidualnych preferencji. Zdrowy sen nie obciąża kręgosłupa i mięśni, pozwala ciału się rozluźnić i dba o prawidłową pozycję. 

Materac 140x200 twardy czy materac 180x200 - który jest lepszy?

Wyróżniamy kilka standardowych rozmiarów wśród materacy do spania:

  • materace 140x200 twarde,
  • materac 80x200 twardy,
  • materace 180x200 twarde,
  • materac 120x200 twardy,
  • materac 90x200 twardy.

Stopień twardości materaca do spania nie jest uzależniony jednak od jego rozmiaru. Na parametry wpływają poszczególne elementy wykorzystane przez konstruktorów tego produktu. Twardy materac nie jest odpowiedni dla wszystkich. Aby wybrać odpowiedni poziom twardości, należy położyć się na materacu w pozycji na plecach lub na boku. Jeśli powierzchnia materaca delikatnie się ugnie i dopasuje się do kształtu ciała, to znaczy, że jest on odpowiedni i zagwarantuje optymalny komfort w czasie snu. Twardy materac do spania, który się nie ugnie pod ciężarem ciała osoby leżącej, lub odkształci się zbyt mocno, może być nieodpowiedni, co spowoduje dyskomfort w czasie snu.

Co jeszcze warto wiedzieć o materacu twardym?

Materace do spania mają cztery poziomy twardości. Te parametry dobiera się do wagi ciała. Oto, krótka instrukcja wyboru twardości materacy do spania:

  • H1 - produkt odpowiedni dla osób, których waga nie przekracza 60 kg określany materacem miękkim;
  • H2 - materac umożliwia wygodny sen dla osób o wadze 60-80 kg. Określany jest jako średnio miękki.
  • H3 - ten poziom twardości zapewni komfortowy sen dla osób, które ważą od 80 do 100 kg. Jest określany jako materac średnio twardy;
  • H4 - konstrukcja takiego materaca zapewnia swobodny sen w zdrowej pozycji dla osób, których waga przekracza 100 kg. Określany jest jako twardy materac do spania.

Teraz już wiesz, jak wybrać twardy materac, dla kogo będzie odpowiedni. Mamy nadzieję, że wybór pomiędzy materacem twardym i średniotwardym lub materacem twardym czy miękkim w przyszłości nie będzie trudny.

Materac twardy od Mościckich.pl. Oto nasze najlepsze modele!

Zbyt twardy materac do spania może sprawiać dyskomfort. W sklepie internetowym Mościccy z pewnością znajdziesz nie za twardy materac, który zapewni Ci odpowiedni komfort w czasie snu. Poznaj nasze propozycje, które zostały stworzone przez doświadczone w tej branży firmy. 

Oto najczęściej wybierane materace twarde, które zamawiają nasi klienci:

Bez względu na to, czy szukasz twardego materaca ortopedycznego, materaca piankowego twardego, czy też materaca bardzo twardego postaw na produkty dostępne w naszej ofercie. Pomożemy Ci dopasować odpowiednie parametry, rozmiar i zajmiemy się szybką realizacją zamówienia. Skorzystaj z naszego doświadczenia i złóż zamówienie na mosciccy.pl

pixel