Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy klasyczne

( ilość produktów: 37 )

Lampy klasyczne – czym się wyróżniają?

Lampy klasyczne to oświetlenie najczęściej wykonane z naturalnych surowców i materiałów – mosiądzu, szkła, ciekawych tkanin czy kryształów. Podstawę lamp klasycznych stanowi głównie mosiądz – to z tego materiału są wykonane konstrukcje, które dodatkowo zdobią inne elementy. W zależności od wybranej formy mogą być one zdobione szklanymi kloszami. W przypadku klasycznych lamp do salonu popularne są także abażury wykonane z tkanych materiałów.

Jeśli chodzi o lampy klasyczne, to są one dostępne w różnych formach. Popularne są lampy klasyczne wiszące, ale też stojące, podłogowe, stołowe czy kinkiety. W zależności od wybranego modelu może mieć on bogato i ciekawie zdobione podstawy. Te mogą być wykonane zarówno z ceramiki, drewna, jak i szkła. Tak bogaty wybór lamp klasycznych sprawia, że sprawdzą się one nie tylko w każdym pomieszczeniu w domu, ale też wszelkiego rodzaju obiektach użyteczności publicznej. Można je z powodzeniem dopasować do wnętrz hotelowych, restauracyjnych i innych.

Klasyczne lampy – idealne rozwiązanie do salonu

Salon to jedno z pomieszczeń w domu, w którym warto szczególnie zadbać o właściwe oświetlenie. Jest to ważne nie tylko ze względu na wielkość wnętrza, ale też jego charakter. W salonie domownicy spędzają większość wolnego czasu i to tutaj wykonują różnego rodzaju czynności. Dobrze dobrana klasyczna lampa zapewni im właściwe oświetlenie podczas odpoczynku, pracy, czytania książek czy wykonywania codziennych czynności.

Lampy klasyczne do salonu mogą pełnić również funkcję oświetlenia dzieł sztuki – obrazów czy różnego rodzaju figur. W większych wnętrzach, w których właściciele dysponują większą powierzchnią miejsca, dobrym wyborem jest także zainwestowanie w klasyczną lampę podłogową, która dodaje całości niepowtarzalnego charakteru. Z ilością oświetlenia nie należy jednak przesadzać – zbyt wiele lamp klasycznych sprawi wrażenie zagracenia wnętrza i zamiast uzyskać efekt dekoracyjny, uzyskasz całkowicie odwrotny.

Klasyczne lampy jako oświetlenie sufitowe

Lampy stołowe klasyczne to nie jedyny wybór właścicieli domów i mieszkań. Ważne jest również zainwestowanie w klasyczną lampę sufitową, która zapewni odpowiednią ilość światła głównego. W zależności od wybranego modelu można wybrać wersję z jednym źródłem światła, bądź mniej skromną lampę sufitową klasyczną z kilkoma punktami świetlnymi. Tego typu oświetlenie sufitowe może być zainstalowane nad łóżkiem, ale też nad stołem w jadalni.

Wybierając lampy klasyczne, nie trzeba wybierać tych prostych form. Wbrew obawom wielu, klasyczne lampy sufitowe są również dostępne w bardziej wymyślnych wersjach, z dużą ilością ozdób. Przepych w lampach sufitowych klasycznych jest również popularny – ważne, by wybrany model pasował do istniejącej aranżacji wnętrza i komponował się z innymi elementami dekoracyjnymi. Zbyt dużo mocnych akcentów nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż tylko przytłoczy wnętrze.

Lampy klasyczne w ofercie Mościccy.pl – poznaj najpopularniejsze modele

W asortymencie lamp klasycznych w sklepie internetowym Mościccy.pl znajduje się bogaty wybór modeli, idealnie dopasowanych do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Proponujemy klasyczne lampy do salonu pochodzące od znanych i renomowanych producentów. Lampy te wyróżniają się niezwykła starannością i precyzją wykonania, ale też jakością. Wszystko to sprawia, że w połączeniu z uniwersalnym designem mogą być instalowane w różnych pomieszczeniach, bez względu na rodzaj aranżacji. Wśród najczęściej wybieranych modeli lamp klasycznych znajdują się:

Jeśli chcesz znaleźć idealne źródło oświetlenia dopasowane do swoich potrzeb – odwiedź stronę internetową naszego sklepu mosciccy.pl i wybierz rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb! Gwarantujemy profesjonalną obsługę i pomoc w realizacji zamówienia – wszystkie towary wysyłamy w możliwie najkrótszym czasie.

pixel