Materace

W obecnych czasach stwierdzenie zdrowy i spokojny sen nabiera szczególnego znaczenia. Prawidłowo dobrany stelaż oraz materac zapewniają nam komfort a także gwarancję wypoczynku oraz odpowiedniej regeneracji organizmu

Wszystkie nasze materace wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, a innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zostały w nich zastosowane, tworzą ostatecznie trwałe produkty gwarantujące zdrowie i bezpieczeństwo ich użytkowników.

Dlaczego wybór materaca jest taki ważny ? Materac który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewni prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

Materac o właściwie dobranej twardości: Zapewnia kręgosłupowi możliwość przybrania naturalnego, lekkiego wygięcia w kształcie litery S w pozycji „na wznak” i linii prostej w pozycji „na boku”. Odciąża kręgosłup, kończyny nie drętwieją.

Materac zbyt miękki: Kręgosłup wygina się jak pałąk w hamaku. Każda zmiana pozycji wymaga wysiłku. Przestrzenie między dyskami są jednostronnie ściśnięte i nie mogą przyjmować płynów, koniecznych do regeneracji po całodziennym obciążeniu.

Materac zbyt twardy: Uciska naczynia krwionośne (powoduje drętwienie kończyn). Mięśnie całą noc pracują, zamiast odpoczywać, aby utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji.

Strefy twardości:  Oznaczają stopień dopasowania do leżącej na materacu sylwetki. Im więcej stref twardości, tym wyższy komfort w czasie snu i co ważne – lepsze właściwości rehabilitacyjne (m.in. poprawa krążenia krwi, rozluźnienie mięśni szyjnych, silne podparcie kręgosłupa). Optymalna ilość stref (7) powoduje idealne dopasowanie materaca do budowy ciała. Wszystkie nasze materace piankowe i kieszeniowe mają 7 stref twardości.

Stelaż to szkielet łóżka stanowiący podparcie dla opierającego na nim całą swoją konstrukcję materaca. Idealne zgranie obu tych elementów przekłada się na Twoją wygodę, zdrowie i bezpieczeństwo. Możliwość płynnej regulacji pozycji ciała – od leżącej przez siedzącą, aż po relaksującą – pozwala dostosować położenie stelaża do Twoich potrzeb w każdym momencie. Dzięki temu zarówno całonocny sen, wieczorne oglądanie filmu czy śniadanie w łóżku, staną się dla Ciebie czystą przyjemnością. Stelaże można ze sobą łączyć, a do modeli sterowanych elektrycznie można dokupić bezprzewodowego pilota.


Pokaż:
Sortuj: