2PIR

Kolekcja 2pir to meble do sypialni, pokoju dziennego, jadalni i pokoju młodzieżowego. Całość utrzymana jest w łagodnych formach, z możliwością dodania nadruków na fronty wybranych brył. Meble dostępne są w dwóch wybarwieniach frontów: Beż i Orzech.
Dzięki możliwości wyboru pomiędzy meblami z nadrukiem oraz bez, 2pir daje możliwość stworzenia własnej koncepcji wyglądu wnętrza.
Meble wykonane zostały z nowoczesnej płyty laminowanej, a fronty mebli pozostają idealnie gładkie i bez uchwytów, dzięki dotykowemu systemowi otwierania. Ułatwia on otwieranie mebli nawet jeśli mamy zajęte ręce. Zaokrąglone narożniki zwiększają bezpieczeństwo użytkowania i nadają meblom nowoczesnego wyglądu.
Kolekcja 2pir zaprojektowana została przez Piotra Kuchcińskiego, designera roku 2012 - tytuł przyznany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

• Meble 2PiR wykonane są z płyty wiórowej laminowanej o grubości 16, 22mm. Płyty te charakteryzują się bardzo niską emisją formaldehydu, klasa higieny E1. Tylne ściany mebli wykonane są z płyty HDF o grubości 2,5mm w kolorze korpusu.
• Wszystkie widoczne krawędzie płyt oklejane są obrzeżem wykonanym z tworzywa ABS i PCV o grubości 0,5, 0,8 i 2mm. Ponadto jakość mebli podnosi oklejanie krawędzi płyt znajdujących się w tylnej części mebla za pomocą obrzeży papierowych o grubości 0,3mm.
• W meblach stosowane są głównie okucia firmy Hettich, które charakteryzują się wysoką jakością, funkcjonalnością i komfortem użytkowania.
• Wysokiej jakości prowadnice kulkowe do szuflad firmy Hettich umożliwiają łatwe ich wysuwanie i wsuwanie.
• Mechanizm otwierania drzwi i szuflad za pomocą systemu „click”, umożliwia otwieranie drzwi i szuflad bez uchwytów.