NATURE

Kolekcja Nature firmy VOX to urzeczywistnienie trzech haseł – naturalności, wolności i nieszablonowości.
Naturalność – Stół z tej kolekcji został wykonany z drewna i metalowych elementów. Wielofunkcyjny kamerdyner to w 100% drewno dębowe. W pozostałych bryłach z serii zastosowano drewniane elementy - łóżko posiada dębowy zagłówek, a drewniane nogi na których unoszą się pozostałe meble to nie tylko solidna i szlachetna podpora, ale i zabieg estetyczny, odchudzający wizualnie bryły.
Wolność – A dokładniej wolność wyboru. Wybrane bryły dostępne są w trzech kolorach - białym, naturalnym kolorze dębu i grafitowym. Kolekcja została tak zaprojektowana, że po zestawieniu ze sobą nawet najbardziej różnorodnych brył, można cieszyć się spójnym i harmonijnym wnętrzem.
Nieszablonowość – Meble z kolekcji zaprojektowanej przez studio Tabanda posiadają dodatkowe, nieszablonowe rozwiązania. Stół służy nie tylko do spożywania posiłków, ale jest też miejscem na przechowywanie – każdy z domowników może mieć swoją szufladę. Toaletka w ciągu dnia może pełnić rolę małego biurka, by wieczorem po podniesieniu lustra ukrytego pod blatem, wrócić do swojej pierwotnejfunkcji. Z koleidwustronna komoda subtelnie podzieli duże powierzchnie, wyznaczając im nowe funkcje.

  • Drewno - użyte w wielu bryłach. Wszystkie nogi oraz wybrane krawędzie niektórych brył wykonano z litego drewna. Stół zkolei, w całościwykonany jest z tego materiału połączonego z metalem.
  • Bryły uniesione nad ziemią dzięki czemu zyskują lekkość i jednocześnie ułatwiają sprzątanie.
  • Dwa warianty kolorystyczne wybranych brył umożliwiają tworzenie aranżacji w różnym stylu, a także ich miksowanie.
  • Dwustronna płyta – dzięki zastosowaniu płyty, która ma odmienne kolory z różnych stron, udało się uzyskać meble zbiałymi wnętrzami idekorem drewnianym na zewnątrz, bez przeładowywania ich podwójną ilością płyty.
  • Dwustronność kilku brył: Witrynę, Szafkę wiszącą oraz Słupek wiszący można zmontować na dwa sposoby, samodzielnie decydując naktórą stronę mają się otwierać drzwiczki: w prawo czy w lewo.
  • Drewniane uchwyty o zaoblonych krawędziach dodają meblom szlachetności.